Chapter of the year

2021
Mid-Ohio Valley Chapter

2020
Mid-Ohio Valley Chapter

2019
Cincinnati/Northern Kentucky Chapter

2018
Mid-Ohio Valley Chapter

2017
Mid-Ohio Valley Chapter

2016
Mid-Ohio Valley Chapter

2015
Cincinnati/Northern Kentucky Chapter

2014
Mid-Ohio Valley Chapter

2013
Atlanta, Georgia Club

2012
River Cities Club

2011
River Cities Club

2010
Lincoln County Friends of Marshall Alub

2009
Atlanta, Georgia Club

2008
Cincinnati/Northern Kentucky Club

2007
Boone County Club

2006
River Cities Club

2005
Boone County Club

2004
Jackson County Club

2003
Boone County Club

2002
Tampa/St. Petersburg Club

2001
Northeast Ohio Club
Atlanta, Georgia Club

2000
Greater Kanawha Valley Club

1999
Atlanta, Georgia Club

1998
Richmond Club

1997
Jacksonville Club

1996
Atlanta, Georgia Club

1995
Richmond Chapter

1994
Jacksonville Chapter

1993
n/a

1992
Greater Kanawha Valley Chapter

1991
Logan Chapter
Central Ohio Chapter

awards of distinction

2019
Harvey Austin (CAM)
Isabelle Rogner (COB)
Steve & Mary Beckelhimer (COEPD)
Jennifer Wells (COHP)
Robert Doeffinger (CITE)
James Bailes (COLA)
Leslie Hicks (COS)
C. Douglas Phillips (SOM)
Tyler Clay (SOP)

2018
Marlayna Maynard (CAM)
Diana Sole Walko (COB)
Frank Blackwell (COEPD)
Kathryn Chezik (COHP)
Gary Ray (CITE)
Ancella Radford Bickley (COLA)
Sheri Lemons (COS)
Bobby Miller (SOM)
Elizabeth Canterbury (SOP)

2017
Rex Repass (CAM)
Mark Morgan (COB)
Bill Smith (COEPD)
Dan Garrett (COHP)
Ron Gilkerson (CITE)
Bobby Nelson (COLA)
Matt Rohrbach (COS)
Mark Studeny (SOM)
Dlilah Navarro (SOP)

2016
Justin McElroy (CAM)
Norman Mosrie (COB)
Kathy D’Antoni (COEPD)
Diane Faulconer (COHP)
Toney Stroud (CITE)
John Burke (COLA)
Sydnee McElroy (COS)
Joseph E. Evans (SOM)

2015
William “Bill” Bissett (CAM)
David Helmer (COB)
Danny Fulks (COEPD)
Joy Pelfrey (COHP)
Dewey Bocook (CITE)
Carter Seaton (COLA)
George White (COS)
Charles Clements (SOM)

2014
William Campbell & Leslie Petteys (CAM)
John C. Burris (COB)
Charles R. Shuff (COEPD)
Kelly Levy (COHP)
Charles Neighborgall (CITE)
Aubrey King (COLA)
R. Mark Hatfield (SOM)

2013
Michael K. Paxton (COFA)
Phyllis Arnold (COB)
Margaret Pace (COEPD)
Marty Blenko (COHP)
Paul Mattox (CITE)
Charlie & Norma Carroll (COLA)
Ron Stollings (SOM)
Dixie Billhemier (GRAD)
Todd Marcum (SOJMC)
Gary Ellis (COS)

2012
Roger Simmons (COLA)
C. Donald & Sandra Soto-Hatfield (COFA)
Carolyn Smith (COEPD)
Douglas R. Hardman (CITE)
Paul L. Hill (COS)
Joanne Tomblin (SOJMC)
Rebecca Goodwin (GRAD)
Kevin W. Yingling (SOM)
John & Donna Underwood (MUF)
Michael W. Gerber (COB)

scholarships

TBD
TBD